Wykończenie budynku zimą – osuszanie ścian

Z wykończeniem budynku nie trzeba czekać do wiosny – niezbędne prace można wykonać również zimą, pamiętając jednak o tym, jak duże znaczenie ma wtedy dokładne osuszanie ścian.
Tradycyjnie prace wykończeniowe wykonuje się tylko w okresie dobrej pogody – gdy temperatury są wyższe, wilgotność powietrza niższa. Wówczas zastosowane we wnętrzach materiały mogą odpowiednio wysuszyć się – związać, utrwalić i utwardzić.
Teraz jednak czekanie na wiosnę nie jest już konieczne – odpowiednie osuszanie budynku pozwoli na przeprowadzenie niezbędnych prac wykończeniowych także zimą!
Jak osuszać ściany w wykańczanym budynku?
Gdy na ściany nakładane są tynki lub też innego rodzaju materiały zawierające w sobie wodę, konieczne jest odczekanie odpowiedniego czasu na to, aby mogły one wyschnąć. Czas schnięcia uzależniony jest przy tym od szeregu czynników – wybranego materiału, ale również warunków, w tym temperatury oraz poziomu wilgotności w pomieszczeniu.
Zimą warunki do schnięcia materiałów wykończeniowych nie są sprzyjające. Niskie temperatury oraz wyższa wilgotność powietrza mogą uniemożliwić naturalne wysychanie ścian, a tym samym przeprowadzone prace nie okażą się skuteczne.
Można jednak uzyskać odpowiednie warunki do wyschnięcia ścian w budynkach w okresie zimowym – w tym celu należy zastosować odpowiednie osuszacze powietrza, a także urządzenia utrzymujące odpowiednią temperaturę we wnętrzu, czyli nagrzewnice.
Osuszanie poprzez samo ogrzewanie pomieszczenia to jest czaso- i energochłonne, ponieważ pomieszczenie winno być bardzo intensywnie wietrzone (musi następować częsta i całkowita wymiana powietrza.
Do wydajnego osuszania budynków najlepiej wybrać osuszacze kondensacyjne, czyli specjalne urządzenia, które umożliwiają zebranie nadmiaru wilgoci w pomieszczeniu i następnie jej usunięcie.
Osuszasz kondensacyjny zasysa powietrze przez wentylator, a następnie powoduje skroplenie wilgoci znajdującej się w powietrzu. Wilgoć ta jest przekazywana do odpowiedniego pojemnika, z którego może być potem usunięta.
Nowoczesne osuszacze kondensacyjne mogą skutecznie działać także w niskich temperaturach. Dzięki temu doskonale sprawdzają się one również przy prowadzeniu prac wykończeniowych w nowych czy remontowanych budynkach w okresie zimowym.
Najwyższej jakości osuszacze powietrza FRAL – postaw na sprawdzony sprzęt!
W naszej firmie FRAL od lat zajmujemy się produkcją najwyższej jakości osuszaczy powietrza przeznaczonych do domowego i profesjonalnego użytku. To sprawdzone technologie dla najbardziej wymagających użytkowników!
Nasze budowlane osuszacze powietrza rekomendowane są również przy prowadzeniu prac budowlanych i wykończeniowych. Urządzenia do osuszania FRAL wyróżniają się wysoko wydajną, energooszczędną pracą, a przy tym także posiadają szereg nowoczesnych rozwiązań technologicznych dla jeszcze efektywniejszej pracy. Wybrane modele naszych osuszaczy wyposażone są także w jonizatory powietrza. Kółka jezdne umożliwiają łatwe transportowanie naszego sprzętu.
W razie dodatkowych pytań dotyczących naszego sprzętu przeznaczonego do osuszania powietrza, zachęcamy do skontaktowania się z nami – pomożemy wówczas w wybraniu najlepszego modelu przeznaczonego do prowadzenia osuszania budynków.
Zapraszamy serdecznie do skorzystania z naszej oferty w firmie FRAL!

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2024 Fral Polska