Profesjonalne nawilżacze powietrza przemysłowe

Systematyka podziału produkowanych przez FRAL profesjonalnych nawilżaczy powietrza obejmuje dwa podstawowe rodzaje urządzeń.

Pierwszym typem naszych urządzeń regulujących ilość wody w powietrzu jest z nawilżacz przemysłowy ewaporacyjny. Rozwiązanie, z którego korzysta nie wymaga stosowania sprężonego powietrza, ponieważ oparte jest na tzw. procesie adiabatycznym. W telegraficznym skrócie jego zasada działania opiera się na wykorzystaniu specyficznie skonstruowanego wkładu nawilżającego, który zaciąga wodę, a następnie przy wykorzystaniu wentylatora odparowuje ją, przetłaczając przezeń powietrze. Rezultat pracy nawilżaczy ewaporacyjnych można porównać na przykład do efektu, jaki wywiera porywisty wiatr na wilgotną nawierzchnię ulicy. Wytworzona w ten sposób para jest niemal niedostrzegalna dla wzroku człowieka.

Drugim z nich z kolei są nawilżacze niskociśnieniowe, których sposób działania opiera się na wykorzystaniu podciśnienia w procesie nawilżania. System ten uzyskuje swoją funkcjonalność za pośrednictwem sprężonego powietrza i kompletu dysz, do których dostarczana jest woda. Sposób budowy niskociśnieniowych nawilżaczy FRAL umożliwia dużą dokładność w zakresie kontroli nad nawilżeniem i pozwala na całkowite pozbycie się problemu wyciekającej z obrębu konstrukcji wody. W przypadku tego rodzaju urządzeń wilgoć wytwarzana jest w formie aerozolu.

Jaki rodzaj nawilżacza wybrać?
Aby ułatwić Państwu wybranie odpowiedniego urządzenia, poniżej zamieszczamy kilka najważniejszych informacji odnośnie obu wspomnianych wcześniej rozwiązań.

Nawilżacze niskociśnieniowe
Ich głównym przeznaczeniem są hale przemysłowe, pracownie chemiczne, przestrzeń magazynowa, chłodnie oraz pomieszczenia służące do przechowywania rozmaitych materiałów organicznych, wymagających specjalistycznych warunków. Sposób ich konstrukcji umożliwia stosunkowo prosty montaż, który dodatkowo cechuje się dość niewielkimi kosztami. Produkowane przez FRAL nawilżacze z tej kategorii posiadają ponadto zoptymalizowany system dostarczania wilgoci, który istotnie redukuje ilość generowanego wapiennego nalotu. Ich wydajność - w zależności od modelu i regulacji -  pozwala na przetworzenie w ciągu godziny od 1 do 30 litrów wody.

Nawilżacze ewaporacyjne
Urządzenia z tej grupy produktowej stosują tzw. zimne odparowywanie, uważane dość powszechnie za najskuteczniejszą i najbardziej naturalną formę kontroli nawilgotnienia powietrza. Sterowanie poziomem nawilżenia odbywa się w tym przypadku za pośrednictwem mechanicznego higrostatu.

Profesjonalny nawilżacz powietrza FRAL, oparty o technologię ewaporacyjną, zapewnia trochę niższą wydajność niż w poprzednim przypadku, ale przy tym również o wiele niższe zużycie energii. Ponadto oprócz samego nawilżania redukuje także poziom zanieczyszczenia powietrza oraz zatrzymuje na poziomie podłogi kurz i cząsteczki wonne. Z jego dodatkowych udogodnień warto również wspomnieć o samoczynnym kończeniu pracy po wyczerpaniu wody w zbiorniku, zmniejszaniu napięcia elektrostatycznego oraz praktycznych funkcjach ułatwiających użytkowanie, jak np. kółka transportowe oraz wskaźnik minimalnej ilości wody wymaganej do poprawnego działania.

Wszystkich z Państwa, którzy poszukują idealnego dla swoich potrzeb nawilżacza przemysłowego zapraszamy do kontaktu oraz do zapoznania się z konkretnymi modelami dostępnych urządzeń.

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2024 Fral Polska