Osuszacze adsorpcyjne

Osuszacze adsorpcyjne są szeroko używane w branży budowlanej i przemysłowej. Wykorzystują zjawisko adsorpcji, aby zredukować wilgoć z dużych ilości powietrza. Ich zaletą jest duża wydajność oraz wytrzymałość – przeznaczone są do intensywnego stosowania w trudnych warunkach. W kolekcji naszego sklepu znajdziesz różne rodzaje osuszaczy adsorpcyjnych, różniące się wyglądem, rozmiarem, mocą oraz dodatkowymi funkcjami. Wszystkie modele charakteryzują się dużą wytrzymałością oraz odpornością na czynniki zewnętrzne oraz nadają się do wielogodzinnej pracy. Zapraszamy do zapoznania się z tą oraz innymi kategoriami wysokiej jakości produktów.

Jak działają osuszacze adsorpcyjne?

Osuszacze adsorpcyjne działają na nieco innych zasadach niż te kondensacyjne. Wyposażone są w dwa zbiorniki, które działają w ustalonych cyklach w zależności od aktualnego punktu rosy, czyli temperatury, w której rozpoczyna się proces skraplania pary wodnej, znajdującej się w powietrzu. Urządzenia te są wyposażone w adsorbent, czyli materiał, którego zadaniem jest pochłanianie wilgoci. Najczęściej to substancja w formie żelu. Sam proces osuszania odbywa się na zasadzie adsorpcji pary wodnej – w jednym zbiorniku następuje pochłanianie wilgoci, a w drugim osuszanie adsorbentu. Budowa taka sprawia, że osuszacze adsorpcyjne są bardzo wydajne – mogą usuwać wilgoć nawet z dużych pomieszczeń. Prawidłowo dobrane do kubatury obiektu, pozwalają na uniknięcie przestojów w procesach produkcyjnych oraz wydłużają żywotność podzespołów instalacyjnych, na przykład dzięki wyeliminowaniu zjawiska korozji. Nic dziwnego, że są one chętnie używane w branżach, w których niezbędne jest dostarczenie sprężonego powietrza o wysokim stopniu suchości. Zaletą tych urządzeń jest również to, że mogą być użytkowane nawet w bardzo niskich temperaturach – ich efektywność nie spada nawet w bardzo wymagających warunkach.

Praktyczne i funkcjonalne osuszacze adsorpcyjne

Wilgoć w obiektach przemysłowych może mieć negatywny wpływ na różne etapy produkcji. Jest niekorzystna także w trakcie remontu lub budowy domu. W takich miejscach konieczne jest więc użycie osuszaczy powietrza – najlepszym wyborem są modele przemysłowe, przeznaczone do intensywnego, wielogodzinnego funkcjonowania. W kolekcji naszego sklepu dostępne są modele dedykowane do pracy nawet w ekstremalnych warunkach, w temperaturach od -20 stopni C do +40 stopni C. Ich korpusy wykonane są z izolowanych płyt warstwowych – ze stali nierdzewnej lub ocynkowanej. Ocynkowane są także przewody oraz przyłącza do wlotu i wylotu powietrza, co zapewnia im większą trwałość. Osuszacze wyposażone są w filtry powietrza. Ich panele elektryczne wykonane zostały zgodnie z aktualnymi przepisami europejskimi. Dostęp do nich jest łatwy - należy jedynie zdjąć górną płytę. Wszystkie oferowane jednostki posiadają wyłączniki magneto-termiczne do ochrony przed oporem elektrycznym i wyłączniki do wentylatora oraz inne elementy takie jak przekaźniki wentylatora, motoreduktora czy oporu elektrycznego. Na życzenie klienta urządzenia mogą zostać wyposażone w filtry wyższej klasy lub stałą modulację z proporcjonalną regulacją mocy.

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2024 Fral Polska