Skuteczne osuszanie wylewki betonowej

Podczas przygotowywania wylewek betonowych wykorzystuje się duże ilości wody, która następnie musi wyschnąć, aby wylewka była gotowa do użytkowania. Proces ten można przyspieszyć przez zastosowanie odpowiednich osuszaczy.
Wylewki betonowe stosuje się w wielu budynkach – w domach jednorodzinnych, budynkach wielorodzinnych, halach czy też w budynkach biurowych czy użyteczności publicznej. Wylewki tego typu pozwalają na przygotowanie równej i gładkiej nawierzchni pod docelowe materiały wykończeniowe – płytki ceramiczne, panele podłogowe, pakiety drewniane i innego rodzaju podłogi.
Dalsze prace po wykonaniu wylewki betonowej mogą odbyć się dopiero wtedy, gdy odparuje z niej nadmiar wody. Czas schnięcia zależny jest od grubości, jakości betonu, a także warunków otoczenia. W sprzyjających warunkach, naturalne odparowanie wody z wylewki może trwać od kilku tygodni do nawet kilku miesięcy.
Wtedy, gdy nie mamy czasu na tak długie czekanie, najlepiej skorzystać z odpowiednich urządzeń do osuszania wylewek betonowych – wówczas zachować można odpowiednie tempo prac.
Osuszanie wylewek betonowych z użyciem osuszaczy powietrza
Gdy wylewka betonowa ma wyschnąć szybciej, najlepszym wyborem jest zastosowanie odpowiednich osuszaczy powietrza, które pozwalają na odebranie z niego nadmiaru wilgoci – w rezultacie możliwe jest także przyspieszenie procesów schnięcia wylewki.
Najlepszym rozwiązaniem będzie zastosowanie kondensacyjnych osuszaczy powietrza, które pozwalają na skroplenie nadmiernej ilości wilgoci znajdującej się w pomieszczeniu. Znajdujące się w osuszaczach wentylatory wspomagają cyrkulację powietrza we wnętrzu. W rezultacie wylewki betonowe mogą schnąć jeszcze szybciej.
Nowoczesne osuszacze powietrza wspólnie z nagrzewnicami podnoszącymi temperaturę we wnętrzach pozwalają na prowadzenie prac nawet w niesprzyjających warunkach, w tym między innym w okresie zimowym. W ten sposób nie jest konieczne czekanie z wykonaniem wylewki aż do wiosny.
Wybierz osuszacze powietrza od firmy FRAL!
Firma FRAL już od lat zajmuje się dostarczaniem nowoczesnych osuszaczy powietrza dla wielu branż, w tym również dla branży budowlanej.
Nasze budowlane osuszacze powietrza to zaawansowane urządzenia, dzięki którym można prowadzić prace związane z osuszaniem jeszcze bardziej efektywnie, wydajnie, a także energooszczędnie, dlatego też nie pobierają one dużej ilości prądu do prowadzenia skutecznego osuszania wylewek betonowych.
Znajdujące się w naszej ofercie osuszacze powietrza mogą pracować także w niskich temperaturach, zapewniając przy tym stale wysoką skuteczność w pozbywaniu się nadmiaru wilgoci z pomieszczeń.
Osuszacze powietrza FRAL to także sprzęt bardzo łatwy w obsłudze – wyposażony w timery, a także praktyczne kółka do transportowania.
Naszym klientom zapewniamy fachowe porady związane z wyborem odpowiednich osuszaczy powietrza – doradzimy, jaki model dostępny w naszej firmie FRAL, będzie mógł spełnić konkretne wymagania.
Zapraszamy serdecznie do bliższego zapoznania się z wszystkimi modelami osuszaczy powietrza znajdującymi się w naszym asortymencie!

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2023 Fral Polska