Osuszanie ścian po zalaniu – zapobiega rozwojowi pleśni i grzybów

Jeśli dochodzi do zalania ścian, wówczas ważne jest jak najszybsze ich osuszenie. Wtedy będzie można zapobiec rozwojowi niebezpiecznych pleśni i grzybów!

Niesprzyjające warunki w pomieszczeniach mogą być poważnym problemem po zalaniu. Gdy pomieszczenie jest nadmiernie zawilgocone, wówczas warunki te są niemalże idealne do pojawienia się w nim pleśni i grzybów.

Zarodniki pleśni i grzybów znajdują się stale w powietrzu – wtedy, gdy pojawi się odpowiednia temperatura, a także wysoka wilgotność, mogą one nagle zacząć szybko się namnażać. Taki problem pojawia się w wielu starszych, nieocieplonych budynkach, ale również po zalaniu.

Wyeliminuj pleśń i grzyby ze swojego domu

Gdy ma miejsce zalanie, na przykład na skutek awarii instalacji wodnej, urządzeń AGD czy też po przelaniu się wanny, wówczas należy działać szybko. Po usunięciu źródła problemu trzeba zebrać nadmiar wilgoci, która może pojawić się na podłodze, ścianach czy stropie, a także na wyposażeniu znajdującym się w pomieszczeniach.

Jeśli tego zaniechamy, wówczas w krótkim czasie we wnętrzu mogą zacząć pojawiać się wykwity pleśni i grzybów w postaci ciemniejszych plam. Nie można ich lekceważyć, ponieważ mają one negatywny wpływ na organizm człowieka i mogą prowadzić do pojawienia się wielu poważnych dolegliwości!

Skutki rozwoju pleśni i grzybów w pomieszczeniach:

  • - bóle głowy
  • - większa podatność na przeziębienia, grypa
  • - alergie
  • - astma
  • - zapalenia zatok
  • - wysypki skórne
  • - uczucie przemęczenia
  • - trudności z koncentracją
  • - zapalenia stawów
  • - zwiększone ryzyko nowotworów

 

Aby wyeliminować to ryzyko, należy przeprowadzić dokładne osuszanie pomieszczenia, a niekiedy nawet całkowite osuszanie budynku w zależności od obszaru objętego zalaniem.

Profesjonalne, kondensacyjne osuszacze wilgoci pozwalają na pozbycie się nadmiaru wilgoci znajdującej się w powietrzu, a także w ścianach, posadzkach, a także w innych elementach wnętrza. Wyposażone w wentylatory osuszacze zaciągają do wnętrza wilgotne powietrze, następnie skraplają je i pozwalają na usunięcie powstałej wilgoci. W rezultacie tego procesu do wnętrza przedostaje się powietrze suche i bezpieczne.

Osuszacz pozwala zatem na wyeliminowanie ryzyka rozwoju pleśni oraz grzybów w pomieszczeniach po zalaniu – wówczas można także zminimalizować niebezpieczeństwo uszkodzenia materiałów wykończeniowych, a nawet całej konstrukcji budynku naruszonej przez wilgoć.

Osuszacze FRAL – skuteczne osuszanie po zalaniu!

Nasza firma FRAL od lat zajmuje się produkcją i sprzedażą zaawansowanych osuszaczy wilgoci przeznaczonych do użytku domowego i profesjonalnego. Nasz sprzęt zyskał uznanie w wielu krajach na całym świecie!

W naszym asortymencie znalazła się pełna gama nowoczesnych osuszaczy powietrza, które pozwalają na szybkie i skuteczne usunięcie z pomieszczeń nadmiaru wilgoci. Nasze osuszacze cechują się wysoką sprawnością i wydajnością pracy, są przy tym energooszczędne, a także bardzo łatwe w obsłudze – posiadają wbudowane timery.

Zachęcamy do bliższego zapoznania się z dostępnymi modelami osuszaczy powietrza znajdującymi się w naszym asortymencie w firmie FRAL!

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2023 Fral Polska