Jak przyspieszyć osuszanie ścian po tynkowaniu?

Tynkowanie ścian wymaga następnie zaczekania, aż zniknie z nich nadmiar wilgoci. Można jednak przyspieszyć ten proces – wystarczy zastosować osuszacze powietrza, które pozwalają na skuteczne zebranie wilgoci z pomieszczenia i skrócenie czasu trwania prac budowlanych i wykończeniowych!

Kładzenie tynków zaliczane jest do prac mokrych, czyli tych, które wymagają zastosowania wody. Suche mieszanki do tynkowania są następnie rozrabiane z wodą i potem nanoszone na nawierzchnie – ręcznie lub maszynowo.

Kolejny etap to zaczekanie, aż tynk wyschnie – dopiero wtedy można rozpocząć dalsze prace związane z wykończeniem wnętrza. Okres schnięcia tynków jest jednak uzależniony od wielu czynników, w tym między innymi od rodzaju wybranego tynku, jego jakości, grubości, a także panujących warunków.

Czas suszenia się ścian po tynkowaniu można jednak przyspieszyć – także wtedy, gdy panują niesprzyjające ku temu warunki, na przykład zimą. Wówczas zastosować należy specjalne osuszacze powietrza, które pomogą w usunięciu nadmiaru wilgoci z tynków.

Osuszanie tynków z użyciem osuszaczy powietrza

Osuszacze powietrza to szeroka gama urządzeń, które mają na celu wyeliminowanie nadmiaru wilgoci w pomieszczeniach. Sprzęt tego typu posiada bardzo szerokie zastosowanie – używany jest w wilgotnych budynkach, na przykład na basenach, w pomieszczeniach wodociągowych, także po zalaniach oraz przy prowadzeniu prac budowlanych i wykończeniowych.

W przypadku niskich temperatur, zaleca się również zastosowanie nagrzewnic, które pozwolą na utrzymanie odpowiedniej temperatury.

Suche i ciepłe powietrze przyspiesza wysychanie tynków – powoduje wówczas szybsze odparowywanie wody ze ścian. Osuszacz powietrza, któremu może towarzyszyć także nagrzewnica, może stworzyć wtedy sprzyjające warunki do osuszania tynków i znacznie skrócić czas do tego potrzebny.

Osuszacze powietrza wchłaniają nadmiar wilgoci. Modele kondensacyjne, które stosowane są wtedy najczęściej, zasysają wilgotne powietrze przez wymuszony obieg z użyciem wentylatora, a potem skraplają wodę i zatrzymują ją w specjalnym pojemniku. Do wnętrza oddawane jest wtedy suche powietrze.

Aktualnie osuszacze wilgoci używane są przez wiele firm prowadzących usługi tynkowania, a także wybierają je osoby prowadzące tego typu prace we własnym zakresie – osuszacze tego typu można także wypożyczyć.

Wybierz nowoczesne osuszacze powietrza FRAL!

FRAL to firma posiadająca wieloletnie doświadczenie w dziedzinie osuszania powietrza – naszym klientom dostarczamy najwyższej jakości osuszacze przeznaczone zarówno do użytku domowego, jak również profesjonalnego, w tym także osuszacze budowlane.

Nasz sprzęt wyróżnia się bardzo dobrą wydajnością pracy przy utrzymaniu niskiego poboru prądu. Jest on również łatwy w obsłudze – posiada też praktyczne timery umożliwiające ustawienie czasu pracy. Zamontowane w podstawie kółka pozwalają na łatwe przemieszczanie osuszacza.

Zapraszamy serdecznie do bliższego zapoznania się z wszystkimi modelami osuszaczy wilgoci FRAL zaprezentowanymi na naszej stronie!

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2023 Fral Polska