Muzea i archiwa


Firma FRAL od lat zajmuje się dostawą najwyższej jakości wyposażenia technicznego do obiektów – osuszaczy i nawilżaczy powietrza. Naszym głównym celem jest uzyskanie optymalnych parametrów wilgotności i temperatury powietrza – wiemy, że to bardzo ważne również w muzeach i archiwach, gdzie przechowywane są cenne przedmioty. Oferujemy najwyższej jakości sprzęt!

Właściwa wilgotność powietrza w pomieszczeniach muzealnych, w galeriach sztuki, archiwach czy też w bibliotekach ma duże znaczenie. Znajdujące się w nich druki, eksponaty, a także inne wartościowe przedmioty mogą być narażone na zniszczenie wtedy, gdy będą przebywały w nieodpowiednich dla nich warunkach.

Zarówno zbyt niska, jak również zbyt wysoka wilgotność powietrza mogą doprowadzić do pojawienia się niebezpieczeństwa. Nadmierna wilgoć może sprawić, że przedmioty mogą być narażone na rozwój pleśni i grzybów. Z kolei nadmierna suchość powietrza może pozbawić je naturalnej wilgoci, a tym samym zmniejszyć ich trwałość.

W związku z tym utrzymanie właściwego poziomu wilgotności powietrza w obiektach takich jak muzea, galerie sztuki, archiwa czy biblioteki jest kluczowe – tylko wtedy znajdujące się w nich zbiory będą mogły pozostać w nienaruszonym stanie.

Aktualnie zdecydowana większość placówek tego typu wybiera urządzenia kontrolujące poziom wilgotności – pozwalają one zarówno na usunięcie nadmiaru wilgoci z powietrza, jak również na nawilżenie go wtedy, gdy jest ono za suche.

Nasza firma FRAL specjalizuje się w dostawie zaawansowanych urządzeń przeznaczonych do kontrolowania poziomu wilgotności w obiektach, w tym także w tych, gdzie jest to szczególnie istotne. W naszym asortymencie znaleźć można najwyższej jakości osuszacze i nawilżacze powietrza, które pozwalają na uzyskanie optymalnych wyników!

W czym możemy pomóc:

- zabezpieczamy cenne zbiory przed zniszczeniem

- kontrolujemy poziom wilgotności w obiektach przez ich osuszanie oraz nawilżanie powietrza

- zmniejszamy ryzyko pojawienia się niebezpiecznych grzybów i pleśni

- zwiększamy poziom komfortu pracy w obiektach

Dzięki wyposażeniu FRAL uzyskanie i utrzymanie właściwego poziomu wilgotności w obiektach muzealnych, galeriach sztuki, archiwach czy też w bibliotekach może stać się jeszcze prostsze. Nasze osuszacze i nawilżacze powietrza to wydajnie pracujące urządzenia, które cechują się także bardzo prostą obsługą.

Zapraszamy serdecznie do bliższego zapoznania się z wszystkimi modelami profesjonalnych osuszaczy powietrza oraz nawilżaczy powietrza znajdującymi się w naszym asortymencie!
Produkty powiązane
ZOBACZ WIĘCEJOSUSZACZ PROFESJONALNE
SERIA FDND 
ZOBACZ WIĘCEJ
OSUSZACZ PROFESJONALNE
SERIA FDNF
ZOBACZ WIĘCEJNAWILŻACZE POWIETRZA
EWAPORACYJNE

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2023 Fral Polska