Magazynowanie i przechowywanie żywności


Firma FRAL specjalizuje się w dostarczaniu nowoczesnego sprzętu kontrolującego poziom wilgotności oraz temperatury w obiektach. Nasza oferta skierowana jest również do klientów zajmujących się prowadzeniem prac magazynowych, w tym także przechowywania żywności. Zapewniamy dostęp do najwyższej jakości wyposażenia!

Odpowiedni poziom wilgotności w halach magazynowych ma szczególne znacznie dla przechowywanych w nich produktów. Zbyt niski lub też zbyt wysoki poziom wilgoci może negatywnie wpływać na magazynowane produkty, w tym także na żywność.

Warto również zaznaczyć, że nieprawidłowy poziom wilgotności w halach może prowadzić do naruszenia konstrukcji budynku – powoduje zmniejszenie jej trwałości. Dodatkowo, może wpływa na samopoczucie osób pracujących w magazynie.

Optymalny poziom wilgotności w magazynach powinien znajdować się na poziomie około 50% jednak zależy on przede wszystkim od wymagań technologicznych przechowywania produktów i często jest niższy Na poziom wilgotności ma  wpływ szereg różnych czynników, które mogą spowodować jego zaburzenie – ogrzewanie, klimatyzacja, warunki panujące na zewnątrz, stosowane w magazynie urządzenia.

Aby utrzymać odpowiedni poziom wilgoci w halach magazynowych, a także w innych obiektach, w których przechowuje się towary, należy zastosować odpowiednie osuszacze kondensacyjne, jak również nawilżacze powietrza. Tego typu sprzęt dostarcza nasza firma FRAL – gwarantujemy najlepsze efekty!

 

W czym możemy pomóc:

- pomagamy w kontrolowaniu poziomu wilgotności w obiektach

- zmniejszamy ryzyko pojawienia się grzybów i pleśni

- zabezpieczamy towar przed zawilgoceniem lub wysychaniem

- poprawiamy komfort pracy pracowników i innych osób przebywających w magazynach

Dostępne w naszym asortymencie osuszacze przemysłowe, a także nawilżacze powietrza to wysokiej klasy sprzęt, który pozwala na efektywne, wydajne i bezpieczne prowadzenie czynności regulacji wilgotności powietrza.

Nasze wyposażenie wykorzystuje zaawansowane rozwiązania technologiczne, które umożliwia stosowanie ich nawet w niskich temperaturach – FRAL Hot Gas Defrosting System, a także zmniejsza zapotrzebowanie na energię elektryczną, przez co są one energooszczędną alternatywą dla konkurencyjnego wyposażenia. Elektroniczne sterowanie ułatwia obsługę naszych urządzeń.

Dzięki wyposażeniu FRAL magazynowanie, w tym także przechowywanie żywności może stać się jeszcze łatwiejsze – skontaktuj się z nami, a nasi specjaliści będą mogli dopasować odpowiedni sprzęt odpowiadający wszystkim wymaganiom.

Oferujemy całą gamę osuszaczy kondensacyjnych i adsorpcyjnych o wydajnościach aż do 3900 kg/24 godziny zaś nawilżaczy niskociśnieniowych o wydajności do 800 kg/24  godziny.

Zachęcamy już teraz do bliższego zapoznania się z wszystkimi urządzeniami FRAL, które przeznaczone są do skutecznego kontrolowania poziomu wilgotności oraz temperatury w magazynach!
Produkty powiązane
ZOBACZ WIĘCEJOSUSZACZ PRZEMYSŁOWE
SERIA FD 
ZOBACZ WIĘCEJOSUSZACZ PROFESJONALNE
SERIA FDNF
ZOBACZ WIĘCEJOSUSZACZ PROFESJONALNE
SERIA FDND  
ZOBACZ WIĘCEJNAWILŻACZE POWIETRZA
 

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2023 Fral Polska