Jak uniknąć pleśni na basenie?

Baseny, zarówno te prywatne, jak również rekreacyjne czy sportowe dostępne publicznie, są narażone na pojawianie się niebezpiecznych pleśni. Jak można ich uniknąć?

Duża ilość wilgoci w pomieszczeniach basenowych może tworzyć idealne warunki do rozwoju niebezpiecznych pleśni. W związku z tym każdy basen powinien być wyposażony również w specjalistyczny sprzęt pozwalający na utrzymywanie odpowiedniego poziomu wilgotności powietrza.

Zapobiegaj pojawianiu się pleśni w pomieszczeniach basenowych

Pleśń pojawia się w tych miejscach, w których panuje podwyższony poziom wilgoci, a także odpowiednia ku temu temperatura. Takie warunki są najbardziej sprzyjające do jej rozwoju. Pierwsze objawy to najczęściej ciemne plamy pojawiające się na ścianach, które następnie mogą zacząć przybierać coraz większe rozmiary i zacząć przenikać w głąb tynków.

W pomieszczeniach basenowych, gdzie poziom wilgoci stale jest wysoki, należy skutecznie zapobiegać pojawianiu się pleśni. Jest ona nie tylko problemem estetycznym, ale również zdrowotnym – sprzyja alergiom, zapaleniom dróg oddechowych, a nawet zwiększa ryzyko nowotworów.

Osuszacze basenowe – skuteczna walka z pleśnią

Najskuteczniejszym sposobem zapobiegania rozwojowi pleśni na basenach jest stosowanie specjalnych osuszaczy powietrza. Są to tak zwane osuszacze basenowe, które przeznaczone są do pracy stacjonarnej.

Basenowe osuszacze powietrza cechują się wysoką sprawnością, a przy tym cichą pracą. Mogą działać również 24 godziny na dobę, czyli przez cały czas dbają one o zachowanie właściwego poziomu wilgotności powietrza w pomieszczeniach basenowych.

Osuszacze tego typu filtrują wilgotne powietrze, a następnie skraplają znajdującą się w nim wodę. Może być ona potem odprowadzona do instalacji.

Wybierz profesjonalne osuszacze basenowe od FRAL!

Firma FRAL jest światowym liderem w produkcji najwyższej jakości osuszaczy powietrza. W jej bogatym asortymencie znaleźć można również specjalne osuszacze basenowe – profesjonalne modele stworzone z myślą o zastosowaniu w pomieszczeniach basenowych.

Osuszacze basenowe FRAL to nowoczesne urządzenia, które zostały zaprojektowane specjalnie z myślą o wykorzystaniu ich w specyficznych warunkach panujących w basenach wewnętrznych, a także w innych pomieszczeniach, na przykład w Spa.

Technologie, na których bazują osuszacz wilgoci FRAL, umożliwiają skuteczne usunięcie nadmiaru wilgoci z pomieszczenia – nawet w wydajności do 140 litrów na godzinę. Wyróżniają się również cichą pracą oraz sterowaniem mikroprocesorowym – dzięki niemu możliwe jest łatwiejsze sterowanie i kontrolowanie pracy urządzenia.

W razie problemów z doborem odpowiedniego modelu osuszacza FRAL, jesteśmy zawsze gotowi do pomocy. Zachęcamy do skontaktowania się z naszą firmą, aby uzyskać fachowe porady dotyczące naszego asortymentu – wówczas dobierzemy taki osuszacz basenowy, który sprawdzi się w danym miejscu najlepiej.

Więcej informacji dotyczących osuszaczy basenowych FRAL można uzyskać już teraz na naszej stronie internetowej – zapraszamy!

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2024 Fral Polska