Awaria instalacji wodnej – jak osuszyć ściany?

Gdy dojdzie do awarii instalacji wodnej, woda może rozlać się po całym budynku. Wilgoć można zebrać z podłogi, ale może ona osadzać się także na ścianach. W jaki sposób można je skutecznie osuszyć?
Pęknięta rura to najczęstsza przyczyna awarii instalacji wodnej. Może dojść do niej w domu jednorodzinnym, budynku wielorodzinnym, w zakładzie pracy, a także w innego rodzaju budynkach.
Woda po poważnej awarii instalacji wodnej natychmiast zaczyna zapełniać pomieszczenia i może również zacząć pojawiać się na ścianach – podchodzić na nie od posadzki lub też spływać z góry, gdy usterka miała miejsce na wyższej kondygnacji.
Gdy dochodzi do zawilgocenia ścian, należy zacząć działać szybko – w przeciwnym przypadku wilgoć może trwale naruszyć znajdujące się na ścianach materiały wykończeniowe, a nawet może zniszczyć konstrukcję budynku. Pojawia się także poważne zagrożenie ze strony pleśni i grzybów, które szybciej rozwijają się w wilgotnym środowisku i stanowią zagrożenie dla człowieka.
Osuszanie ścian po awarii instalacji wodnej
Jeśli dochodzi do zalania pomieszczenia po awarii instalacji wodnej, czego skutkiem jest również zawilgocenie ścian, należy usunąć usterkę, a następnie jak najprędzej przeprowadzić profesjonalne osuszanie pomieszczenia.
Najbardziej wydajnym i najskuteczniejszym sposobem na usunięcie wilgoci ze ścian jest zastosowanie specjalnych osuszaczy, które pozwalają na zmniejszenie poziomu wilgoci w pomieszczeniu, w tym także w ścianach.
Nowoczesne, kondensacyjne osuszacze powietrza zasysają je do swojego wnętrza, a następnie skraplają wilgoć, która umieszczana jest w specjalnym zbiorniku, a potem usuwana. Osuszone powietrze z powrotem oddawane jest do pomieszczenia. Zamontowane w osuszaczach wentylatory dodatkowo przyspieszają proces suszenia.
Prawidłowo przeprowadzone osuszanie pomieszczeń po zalaniu pozwala wtedy na skuteczne pozbycie się nadmiaru wilgoci z wnętrz, a także minimalizuje ryzyko ich niszczenia i rozwoju niebezpiecznych grzybów i pleśni, które negatywnie wpływają na zdrowie człowieka.
Wybierz profesjonalny sprzęt do osuszania budynków!
Nasza firma FRAL specjalizuje się w sprzedaży wysokiej jakości osuszaczy, z którymi można szybko i skutecznie pozbyć się wilgoci z różnych pomieszczeń – także tych o dużych metrażach.
Osuszacze powietrza FRAL to zaawansowane urządzenia, które pozwalają na efektywne powadzenie prac polegających na usuwaniu wilgoci z pomieszczeń – potrafią kondensować wodę przy różnych temperaturach i poziomach wilgoci! Cechują się przy tym wyjątkowo cichą pracą, energooszczędnością, a także łatwą obsługą z timerami. Nasze osuszacze wyposażone są również w kółka jezdne, dzięki czemu można łatwo je transportować.
Nasi pracownicy są zawsze gotowi do pomocy w wyborze najlepszych urządzeń przeznaczonych do osuszania budynków – doradzimy przy zakupie sprzętu, który będzie mógł spełnić wszystkie oczekiwania użytkownika.
Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z pełną gamą urządzeń do osuszania powietrza znajdujących się w naszej ofercie i zaprezentowanych na naszej stronie!

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2024 Fral Polska